Jak działa marketing medyczny w czasie pandemii?

Jak działa marketing medyczny w czasie pandemii?

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 szybko zmienia zasady działania branży medycznej - wszystko dzieje się na naszych oczach, dlatego potrzeba konkretnej reakcji na okiełznanie bieżącej sytuacji. Odpowiednio przygotowany projekt marketingu medycznego będzie kluczem do dalszego działania zarówno w placówkach obleganych przez pacjentów, jak również placówkach, których działalność jest ograniczona. Nawet przed pandemią temat marketingu medycznego wzbudzał wiele emocji, ponieważ należy podchodzić do niego z rozwagą i dużą dozą wyczucia - ważne jest podkreślenie zalet placówki i zaprezentowanie jej usług bez ich reklamowania, które jest niezgodne z obowiązującym prawem. Jakie rozwiązania marketingu medycznego będą korzystne w dobie pandemii?

Jak wygląda sytuacja na rynku medycznym?
Wraz z trwaniem epidemii koronawirusa musimy zmagać się z coraz nowszymi wyzwaniami, czyli w zmniejszeniu liczby przyjmowania chorych osób, co przekłada się na mniejszą liczbę wizyt. Takie ograniczenia często są związane z niepewnością wśród pacjentów, którzy nie wiedzą, czy zostać w domach, czy jednak udać się na wizytę, a także powstaje chaos rejestracyjny. Część usług rehabilitacyjnych czy działania placówek medycyny estetycznej zostały ograniczone do minimum lub całkowicie zawieszone. Dlaczego wciąż warto inwestować w marketing szeptany medyczny? Ponieważ czas pandemii nie jest dobrym czasem na zaprzestanie kreowania swojego dobrego wizerunku oraz budowania zaufania wśród pacjentów szukających profesjonalnej pomocy.

Analiza rynku i dobranie strategii
Agencja pharmamarketingowa powinna na bieżąco analizować zmiany na rynku medycznym, a także działania podejmowane przez konkurencję, dzięki czemu będzie można podjąć odpowiednią strategię marketingową. Zmniejszenie możliwości swobodnego poruszania się sprawiło, że większość informacji na temat lekarzy, a także placówek medycznych i farmaceutycznych wyszukiwanych jest w przestrzeni online, dlatego tak ważne jest utrzymanie w niej odpowiedniego wizerunku, a także zainteresowanie się nowoczesnymi usługami internetowymi, np. zdolnymi konsultacjami lekarskimi.

Opinie (5)
Arkadiusz

13.09.2021

W czasie pandemii, takie działania marketingowe są jeszcze bardziej potrzebne jak dotychczas.

Adres IP: **.***.**.111

Magda

06.09.2021

Warto korzystać z takich usług agencji pharmamarketingowych.

Adres IP: **.***.**.111

Gosia

25.05.2021

Wiele placówek medycznych korzysta z agencji pharmamarketingowych.

Adres IP: ***.***.**.36

Brygida

17.05.2021

Agencja Neo-Vinci to jedna z lepszych agencji na rynku.

Adres IP: ***.***.**.36

Joanna

17.05.2021

Agencja związana z marketingiem medycznym pomaga w strategiach marketingowych.

Adres IP: ***.***.**.36

Zobacz również

Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Oceń poradnię
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (14 opinii)
Ocena: 5/5 (8 opinii)