Spalacze tłuszczu - czy naprawdę są skuteczne?

Spalacze tłuszczu - czy naprawdę są skuteczne?

Na rynku znajduje się bardzo dużo preparatów nazywanych potocznie spalaczami tłuszczu. To suplementy, które posiadają w składzie wiele substancji mających za zadanie wspomóc nas w okresie odchudzania lub redukcji wagi ciała. Jednak zanim się zdecydujemy na ich przyjmowanie, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników. Poza tym każdy organizm na nie inaczej reaguje. W dalszej części artykułu rozważymy również czy spalacze tłuszczu w ogóle są skuteczne i warto je zakupić.

 

Jak działają spalacze tłuszczu?

Często reklamy suplementów odchudzających obiecują cuda. Szybka redukcja masy ciała, idealna sylwetka, niesamowite efekty - takie hasła pojawiają się w przypadku spalaczy tłuszczu lub tak zwanych reduktorów. Decydują się na nie zarówno osoby, które chcą schudnąć, jak i sportowcy, którzy zaplanowali redukcję masy ciała i w następnej kolejności chcą budować masę mięśniową. Spalacze tłuszczu mają za zadanie przede wszystkim przyspieszyć metabolizm i pomóc w spaleniu tkanki tłuszczowej. Najczęściej w spalaczach tłuszczu znajdują się termogeniki, które mają za zadanie po prostu podnosić temperaturę ciała. W wyniku tego następuje większe spalanie kalorii, a więc organizm spala szybciej substancje energetyczne, a co za tym idzie w końcu dochodzi do spalania również tkanki tłuszczowej w wyniku szybszej przemiany materiii. Co więcej często suplementy wywołują większe pobudzenie i są odpowiedzialne również za mniejsze odczuwanie zmęczenia i wzrost wydolności organizmu. Możemy więc trenować więcej i intensywniej, co w rezultacie pomaga nam schudnąć.

 

Co znajduje się w reduktorach?

Suplementy diety, które spalają tłuszcz mają specjalnie skomponowany skład, w którym znajdują się zarówno substancje chemiczne, jak i ekstrakty roślinne, które wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej. Najczęściej zawarte są w nich ekstrakty ziołowe z zielonej herbaty, pieprzy czarnego, pieprzy kajeńskiego, żeń-szenia i innych roślin. Poza tym w spalaczach znajduje się równie często guarana, kofeina, efedryna, synefryna i wiele innych substancji pobudzających i przyspieszających metabolizm. Jednak nie wszystkie z nich będą tak samo na każdego działać. Z racji tego czasami trzeba wypróbować nawet kilka spalaczy, by znaleźć dla siebie ten odpowiedni. Z pewnością osoby, które zaczęły suplementację i oczekują, że samo zażywanie kapsułek pomoże im pozbyć się tłuszczu z brzucha czy ud, nie doczekają się żadnych konkretnych efektów. Nie oznacza to jednak, że suplementy te nie są skuteczne. Po prostu ich działanie musi iść w parze z aktywnością fizyczną i odpowiednia dietą. Nie po to podkręcamy swój metabolizm i dodajemy sobie energii, by spędzić dzień na kanapie. Spalacze tłuszczu są skuteczne, ale najlepsze działanie osiągniemy poprzez synergię ćwiczeń, diety i suplementacji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o suplementach dla osób aktywnych i szukasz porad na temat zdrowego trybu życia, koniecznie zajrzyj na www.jaki-suplement.pl. Na blogu znajdziesz wiele artykułów na temat różnych preparatów i ich działania.

Opinie (2)
Sara

24.09.2020

U mnie się sprawdziły.

Adres IP: ***.**.***.223

Kasia

18.03.2019

Spalacze tłuszczu są bezpieczne, jeśli kupujesz je ze sprawdzonego źródła i stosujesz zgodnie z zaleceniami producenta. Spalacze tłuszczu to grupa suplementów diety, które mają za zadanie przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej. Mechanizm ich działania opiera się zazwyczaj na zwiększaniu termogenezy, czyli produkcji ciepła w organizmie. Powoduje to zużycie większej ilości energii (kcal) i tym samym przyspieszenie tempa przemiany materii. Na stronie www.jaki-suplement.pl możemy znaleźć i dowiedzieć się od osób aktywnych co myślą o danym spalaczu tłuszczu, czy jest skuteczny oraz bezpieczny. Ma stronie możemy również znaleźć wiele przydatnych artykułów ma temat różnych preparatów. Serdecznie polecam - korzystam i jestem zadowolona

Adres IP: **.***.**.111

Zobacz również

Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Oceń poradnię
jako pierwszy