Nie wiesz jak zadbać o swoją sylwetkę? Wypróbuj grę w Squasha

Nie wiesz jak zadbać o swoją sylwetkę? Wypróbuj grę w Squasha

Sezon jesienno-zimowy to trudy czas w roku. Nieprzyjemna aura, brak słońca czy brak chęci do spędzania czasu na świeżym powietrzu nie tylko rozleniwiają, ale też odbierają motywację do aktywności. Nie chce nam się wychodzić z domu, a co dopiero ćwiczyć. W efekcie tego wiosną często okazuje się, że przybyło nam kilka dodatkowych kilogramów. Niby nic, a jednak wielu osobom taki stan rzeczy potrafi spędzać sen z powiek. Istnieje jednak dobry sposób na utratę nadprogramowych kilogramów.

Squash to sport dla tych, którzy lubią intensywne gry w parach, a także doskonałe uzupełnienie dla treningów aerobowych lub w siłowni. Na czym polega ta dyscyplina i dlaczego stanowi świetną alternatywę dla np. biegania czy fitnessu?

Squash to gra dla dwóch osób. Mecze rozgrywają się na specjalnych boiskach, otoczonych z czterech stron ścianami. Polega na odbijaniu kauczukowej piłeczki o ścianę w taki sposób, aby przeciwnik miał jak najwięcej problemów z jej przyjęciem. Do odbijania piłek służą rakiety wyglądem zbliżone do tych, jakie wykorzystywane są w tenisie ziemnym.
Squasha rozgrywa się do dziesięciu, przy czym zwycięzca musi mieć dwupunktową przewagę. Squash nie jest grą na czas i o jego dynamice decydują tylko i wyłącznie gracze. Dlatego też squash jest dyscypliną dla każdego bez względu na wiek, kondycję i płeć. Co więcej, jedna intensywna partia gry pozwala spalić nawet 1000 kalorii. Dzięki temu squash jest idealnym zamiennikiem lub uzupełnieniem dla treningów w siłowni. Dlaczego?

Squash jest sportem, który wymusza pracę wszystkich partii mięśni ciała. Tutaj pracują ręce, nogi, plecy oraz brzuch. Dynamika odbić piłki, nagłe ruchy w przód, tył i bok, zatrzymania i kolejne szybkie kroki. Tak mniej więcej wygląda squash. Regularne treningi pozwalają pięknie wymodelować sylwetkę - ramiona, nogi czy plecy. Dlatego też szalenie istotną jest dokładna rozgrzewka przed grą. Squash obciąża stawy i aby uniknąć niechcianych kontuzji trzeba poświęcić kilkanaście minut na to, by odpowiednio przygotować nadgarstki, stawy łokciowe czy kolanowe. Pamiętaj, że nie liczy się ilość powtórzeń danych ćwiczeń, ale własne poczucie gotowości do gry.
Miłośników squasha nieustannie przybywa. Z tego tez względu w każdym mieście można znaleźć kort przeznaczony do uprawiania tego sportu. Jeśli chcesz zapewnić swojemu ciału aktywności, ale nudzą cię monotonne ćwiczenia w siłowni, koniecznie spróbuj squasha. Endorfiny wyprodukowane po grze poprawią humor i pomogą zapomnieć o stresach. Ponadto, squash poprawia wydolność, pomaga budować siłę i pomaga zredukować tkankę tłuszczową. Nie wierzysz? Sprawdź to na własnej skórze http://www.squash-rzeszow.pl/

Opinie (4)
Ilona

25.05.2021

Gra w squasha pięknie modeluje sylwetkę.

Adres IP: ***.***.**.36

Joanna

24.09.2020

Najlepsze miejsce do gry w squasha w Rzeszowie.

Adres IP: ***.**.***.223

Joanna

24.09.2020

Najlepsze miejsce do gry w squasha w Rzeszowie.

Adres IP: ***.**.***.223

Karolina

24.09.2020

Squash to świetna opcja dla aktywnego i miłego spalenia kalorii.

Adres IP: ***.**.***.223

Zobacz również

Ocena: 5/5 (8 opinii)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (10 opinii)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)