Na czym polega zabieg laserem frakcyjnym CO2?

Na czym polega zabieg laserem frakcyjnym CO2?

Laser CO2 stosuje się w celu odmłodzenia skóry twarzy, redukcji blizn oraz rozstępów. Jest on dosyć często stosowany w medycynie estetycznej, ale jak każda inna metoda posiada zarówno zalety, jak i wady - o jednych i drugich przeczytasz poniżej.

Jak działa laser frakcyjny CO2?

Laser frakcyjny CO2 jest obecnie bardzo często wykorzystywany w medycynie estetycznej w celu odmłodzenia twarzy, redukcji blizn potrądzikowych, poprawienia jakości skóry, zmniejszenia rozstępów, likwidacji blizn oraz niektórych zmian skórnych.

Ogólna poprawna skóry jest możliwa dzięki pobudzeniu fibroblastów, które produkują nowe włókna kolagenu. Laser wytwarza w skórze mikrouszkodzenia, dzięki którym następuje koagulacja tkanek w sferach mikrotermalnych. Wtedy skóra wytwarza więcej kolagenu poprzez uruchomienie procesu gojenia. Kolagen natomiast sprawia, że skóra jest bardziej napięta i wygląda zdrowiej, jest też o wiele gładsza.

Promieniowanie lasera CO2 jest mocno absorbowane przez wodę, która jest podstawowym składnikiem tkanek. Promieniowanie wnika w skórę i podgrzewa wodę, która wyparowuje. Laser zmienia strukturę skóry głęboko pod naskórkiem co warunkuje trwałą regenerację kolagenu i elastyny. Wiązka lasera nie uszkadza naskórka, ale przenika przez niego. Działaniu lasera może być poddana cała twarz, a także szyja, dekolt, dłonie oraz każdy obszar dotknięty bliznami, rozstępami czy zmarszczkami.

Zalety lasera frakcyjnego

Przede wszystkim należy wspomnieć o tym, że zabieg nie jest za bardzo inwazyjny, nie powoduje on uszkodzeń skóry, ani nie wymaga hospitalizacji, tak jak zabiegi chirurgiczne. Ponadto efekt zabiegu, czyli odmłodzenie i lifting skóry, utrzymuje się przed długi czas i dość szybko jest zauważalny. Pierwsze efekty można zauważyć już po dwóch zabiegach - skóra jest bardziej napięta i gładsza.

Podczas wykonywania zabiegu stosuje się znieczulenie, a czas jego trwania jest bardzo krótki (15-30 minut). Po zabiegu skóra goi się szybko. Laser frakcyjny CO2 jest doskonały, gdy chcemy pozbyć się blizn, bruzd i nierówności w kolorycie. Niweluje również blizny i zaczerwienienia, które powstały w wyniku trądziku.

Wady lasera frakcyjnego

Mimo wielu zalet zabieg ten posiada również liczne wady. Reakcją organizmu na zabieg są zaczerwienienia skóry, które mijają po kilku tygodniach. U niektórych osób mogą wystąpić przebarwienia pourazowe - zależy to od karnacji, mocy lasera oraz podatności skóry na przebarwienia. Osoby z jaśniejszą karnacją są bardziej narażone na ten skutek uboczny.

Po zabiegu mogą się również pojawić blizny przerostowe i zanikowe. Te pierwsze są bardzo wystające i widoczne, jeśli pacjent wie, że ma do nich skłonność to powinien unikać lasera frakcyjnego. Blizny zanikowe natomiast mogą pojawić się po niewłaściwym gojeniu się skóry po zabiegu. Średnio raz na 20-30 zabiegów mogą wystąpić infekcje w miejscu wykonania zabiegu na przykład opryszczka, która jednak nie jest groźna i można wyleczyć ją za pomocą leków przeciwwirusowych.

Zabiegowi najbezpieczniej poddać się w profesjonalnym gabinecie lekarskim. Jeśli mieszkasz na terenie Podkarpacia to warto zajrzeć do gabinetu Medycyna Estetyczna Grażyna Szela w Rzeszowie. Na miejscu otrzymasz fachowe porady na temat zdrowia i sposobów dokonywania korekt niedoskonałości urody. Zabiegi przy wykorzystaniu lasera frakcyjnego CO2 są poprzedzone znieczuleniem przy pomocy specjalnego kremu, a w trakcie samego zabiegu dla lepszego kompfortu pacjenta chłodzi się dodatkowo jego skórę.

Opinie (0)