Laser na rozstępy

Laser na rozstępy

Rozstępy to wbrew pozorom nie tylko problem wśród kobiet po ciąży. Dotyczą też kobiet, które nigdy nie rodziły i nie są również rzadkością u mężczyzn. Rozstępy to trwale ubytki w skórze powstające na wskutek zerwania włókien kolagenu i elastyny. Oznacza to, że całkowite zlikwidowanie ich przy pomocy diety, ćwiczeń, peelingów czy pielęgnacji jest niemożliwe. Jeśli chcemy się ich pozbyć należy rozważyć zabieg laserem. Leczenie rozstępów jest niezwykle trudne, szczególnie gdy mamy do czynienia z formą zanikową. 

Skąd się biorą rozstępy?
Rozstępy, czyli wrzecionowate pasma na skórze są nieestetycznym defektem, który może pojawić się niemal na każdej partii ciała. Najczęściej występują na brzuchu, udach, biodrach i plecach. Zdarzają się również na łydkach, po wewnętrznej stronie ramion i pod pachami. Rozstępy tworzą się na wskutek osłabienia włókien kolagenu i elastyny do których dochodzi z różnych przyczyn. Najczęściej sprzyjają temu wahania wagi, intensywny wzrost, treningi i ciąża. Na początku przybierają ciemnoczerwony kolor i bardzo odznaczają się na tyle skóry. Jest to tzw. faza zapalna i wówczas można pozbyć się ich najłatwiej. Z czasem, gdy zaczną blednąć i przypominać blizny (faza zanikowa), stają się mniej widoczne, jednak znacznie trudniejsze do usunięcia. Ubytek skóry jest bardzo głęboki i wymaga radykalnych rozwiązań. Jedyną skuteczną metodą jest skorzystanie z zabiegu medycyny estetycznej, np. z lasera. 

Jak działa laser na rozstępy?
Wiele osób obawia się, że laserowe usuwanie rozstępów jest bolesne, a zabieg skutkuje poparzeniami i długotrwałym gojeniem się ran. Decydując się na zabieg wykonywany laserem frakcyjnym możemy jednak cieszyć się tą zaletą, że urządzenie działa w sposób punktowy i nie ingeruje w duże powierzchnie skóry. Laserowe usuwanie rozstępów jest bardzo bezpieczne i wywołuje jedynie niewielkie ranki, które szybko się goją. Zabieg nie wiąże się również z bólem, dzięki zastosowaniu miejscowego kremu znieczulającego. 
Wiązka lasera działa bardzo precyzyjnie, dlatego dociera tam, gdzie wymaga tego zabieg. Światło wywołuje powstawanie w skórze mikro-ubytków, nie naruszając przy tym zdrowych tkanek, które mogą aktywnie uczestniczyć w procesie odbudowy. W efekcie skóra staje się gładka i i napięta, a rozstępy zanikają. 

Cena zabiegu jest uzależniona od wielkości rozstępów i ilości serii, jakie należy wykonać. Pierwsze efekty są zazwyczaj widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak zaleca się jego powtórzenie, aby uzyskać pełen rezultat. Świeże rozstępy znikają łatwiej, przy starszych niż pół roku odbudowa skóry wymaga większej liczby sesji. 

Więcej informacji na temat laserowego usuwania rozstępów dostępnych jest na stronie https://www.drparda.com.pl/oferta/laser-frakcyjny-eco2

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja całościowa ocena:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (1 opinia)

Jakie ćwiczenia będą najlepsze, gdzie je wykony...
Odchudzenie jest procesem długotrwałym, przez co...
Rozstępy to wbrew pozorom nie tylko problem wśr&...
Osiągnięcie wymarzonej sylwetki nie jest łatwym...
Kompleksem wielu osób jest okrągła twarz. Częs...
Kriolipoliza to zabieg polegający na miejscowym w...