Kiedy warto skorzystać z pomocy psychodietetyka?

Kiedy warto skorzystać z pomocy psychodietetyka?

Psychodietetyka jest dość młodą dziedziną medycyny, która powstała w odpowiedzi na problemy związane z nasilającą się na świecie otyłością. W raportach Światowej Organizacji Zdrowia WHO widoczne jest niepokojące zwiększenie młodych osób z nadwagą oraz postępującą otyłością. W Polsce na problemy z wagą cierpi ok. 70% mężczyzn oraz 50% kobiet, a ta tendencja wciąż się nasila, przez co można zacząć mówić o epidemii otyłości.


W większości przypadków potrzeba czegoś więcej niż zwiększonej aktywności fizycznej oraz rozpisania prawidłowej diety. Oczywiście niektórym pacjentom jest łatwo schudnąć do ustalonego wcześniej celu, jednakże u innych widoczna jest niechęć w stosunku do diety, istnieje również efekt jojo, czyli ciągłe chudnięcie naprzemiennie zestawione z przybieraniem na wadze.
Właśnie dlatego powstała psychodietetyka, która łączy w sobie wiedzę z zakresu dietetyki oraz psychologii. We wspomnianej dziedzinie niezwykle ważne jest utrzymanie równowagi pomiędzy zmianą diety, a zachowania stabilności psychicznej, która będzie miała wpływ na codzienne funkcjonowanie pacjenta. Z pomocy dietetyka najczęściej korzystają osoby, które nie tylko mają problem ze zrzuceniem zbędnych kilogramów, ale również osoby, które chcą rozpocząć przygodę ze zdrowym odżywianiem.

Wizyta u psychodietetyka jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie potrafią zaakceptować własnej sylwetki lub wielokrotnie próbowały schudnąć bez żadnych widocznych rezultatów. Psychodietetyk spróbuje zapoznać pacjenta z mechanizmami, które kierują jego organizmem, aby pacjent wiedział, jak na nie poprawnie reagować. Psychodietetyk okaże również cenne wsparcie w przypadku zmiany nawyków żywieniowych.

 

Zobacz pozostałe artykuły połączone z Profesjonalny gabinet medycyny estetycznej Warszawa:

  

Odsyłacz do tematycznie powiązanych serwisów internetowych Kliniki flebologii centrum medycyny estetycznej:


Wizyta w poradni psychodietetyka pomoże również zwalczyć wszelkie zaburzenia odżywiania, tj. anoreksję, bulimię czy kompulsywne jedzenie. Warto skusić się na wizytę, jeżeli masz tendencję do zajadania emocji, stresu i problemów życia codziennego. Usługi psychodietetyka w swojej ofercie posiada klinika medycyny estetycznej Dr Parda w Piasecznie, w której z wizyty nie tylko mogą skorzystać dorośli, ale również dzieci zmagające się z różnymi problemami z zakresu odżywania. Na konsultacji u psychodietetyka porady dietetyczne są indywidualnie dopasowywane do danego pacjenta. W gabinecie Dr Pardy pacjenci znajdą wsparcie w leczeniu choroby Hashimoto — specjaliści opracowują dietę, która pozwoli zredukować wagę oraz utrzymać prawidłową masę ciała, jednocześnie zachowując wszystkie cenne właściwości, aby nie doprowadzić do upośledzenia tarczycy czy układu immunologicznego.

 

 

Opinie (5)
~Anita

16.03.2022

Pomoc psychodietetyka była mi bardzo potrzebna, sama nie byłam w stanie poradzić sobie z moim problem.

Adres IP: **.***.**.810

~Paulina

01.10.2021

Doktor Parda pomogła mi schudnąć, kiedy myślałam że jest to nie możliwe, polecam

Adres IP: **.***.**.111

Renata

25.05.2021

Wizyta u psychodietetyka czasami jest konieczna.

Adres IP: ***.***.**.36

Anita

20.04.2021

W moim przypadku wizyta u specjalisty z tej dziedziny okazała się strzałem w 10!

Adres IP: ***.***.***.150

Zuzanna

20.04.2021

Polecam skorzystanie z pomocy psychodietetyka.

Adres IP: ***.***.***.150

Zobacz również

Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Oceń poradnię
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)