Jakie zadanie spełnia syrop na kaszel suchy?

Jakie zadanie spełnia syrop na kaszel suchy?

Kaszel u dziecka lub niemowlęcia często jest powodem niepokoju rodziców, ponieważ może być objawem rozwijającej się infekcji górnych lub dolnych dróg oddechowych. Polecanym rozwiązaniem, które pozwoli złagodzić dolegliwości i ulżyć dziecku podczas kaszlu suchego jest zastosowanie odpowiedniego syropu . Zanim jednak wybierzemy się do apteki po syrop na kaszel dla dzieci, należy nauczyć się rozpoznawać rodzaj kaszlu u dziecka, ponieważ kaszel suchy, jak i kaszl mokry, wymagają innego postępowania oraz innych leków. 

Jak rozpoznać kaszel suchy?
Kaszel suchy często nazywany jest kaszlem bezproduktywnym, a więc dziecko czuje suchość w gardle wraz z uporczywym drapaniem - cały czas ma więc wrażenie, że w drogach oddechowych coś się znajduje i próbuje to odkrztusić, jednakże cały czas się to nie udaje. Gardło staje się coraz bardziej podrażnione, co doprowadza do odruchu kaszlu. Suchy kaszel charakteryzuje się swoim napadowym charakterem - pojawia się także w nocy przerywając sen, czasami nawet odczuwamy ból podczas kaszlu w przeponie oraz między mięśniami ściany brzucha. Kolejną ważną cechą suchego kaszlu jest fakt, że nie możemy go odkrztusić, a więc nie ma w gardle wydzieliny, dlatego kaszel suchy najczęściej pojawia się na początku infekcji wirusowej. Kaszel suchy dokucza również alergikom i astmatykom, a także jest powodowany przed wdychanie dymu z papierosów czy spalin. 

Syrop na kaszel suchy - jaki wybrać?
Kaszel suchy trzeba skutecznie łagodzić, aby nie męczył chorego i nie utrudniał mu oddychania, a także mówienia oraz przede wszystkim snu. Kiedy zauważymy u dziecka lub niemowlaka, kaszel suchy stosuje się w jego łagodzeniu leki hamujące odruch kaszlowy, które zmniejszają podrażnienie gardła, a także zawierają w swoim składzie substancje rozszerzające oskrzela, dzięki czemu znacznie ułatwione jest oddychanie. Niektóre syropy na kaszel zawierają, np. glicerol, który łagodzi uczucie drapania i ciągłego podrażnienia. 

Opinie (4)
Klara

25.05.2021

Zazwyczaj wybieram syropy, które zawierają glicerol w składzie.

Adres IP: ***.***.**.36

Wiktoria

17.05.2021

Czasami ciężko odróżnić rodzaj kaszlu.

Adres IP: ***.***.**.36

Joanna

20.04.2021

Polecam portal okaszlu.pl. Duża dawka informacji dla młodych rodziców.

Adres IP: ***.***.***.150

Ada

20.04.2021

Często stosuję syropy hamujące odruch kaszlu.

Adres IP: ***.***.***.150

Zobacz również

Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)