Jak zdrowo przekąszać w ciągu dnia?

Jak zdrowo przekąszać w ciągu dnia?

Przekąski coraz częściej stają się częścią naszej diety, jednakże co zrobić w sytuacji, gdy częściej sięgamy po batoniki, czekoladę, chipsy i inne niezdrowe przekąski, które nie tylko wpływają na wygląd naszej sylwetki, ale również na ogólne funkcjonowanie naszego organizmu? Przede wszystkim musisz poświęcić trochę czasu i wybrać takie przekąski, które nie tylko będą smaczne, ale również znajdziesz w nich cenne właściwości odżywcze, które wspomogą pracę Twojego organizmu! Jakie są główne zasady zdrowego przekąszania?

Czy przekąski mogą być zdrowe?
Odpowiedź na to pytanie jest prosta! Oczywiście, że TAK! Wystarczy, że będziesz je spożywać z pełną świadomością. Zdrowe przekąski pomiędzy posiłkami pomogą Ci utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi, a także stymulują one tarczycę, dzięki czemu umożliwiasz organizmowi regulowanie procesów spalania tłuszczy. Głównym celem spożywania przekąski jest złagodzenie dopadającego nas głodu, dlatego warto zadbać o to, aby była to przekąska jak najmniej przetworzona, czyli z naturalnym składem — świetnie sprawdzą się tutaj warzywa lub owoce (również takie w formie mrożonej bądź owoce liofilizowane) ponieważ zawierają w sobie mnóstwo cennych właściwości odżywczych. Pamiętaj, że "niejedzenie" wcale nie wyjdzie Ci na korzyść! Gdy jesteśmy głodni pomiędzy posiłkami, organizm zajmuje się produkcją tzw. hormonów głodu, które zapoczątkowują proces odkładania tłuszczu.

Proste pomysły na zdrowe przekąski
1) Koktajle — nie tylko są orzeźwiające i smaczne, ale również sycące, dzięki czemu idealnie nadają się na zdrową przekąskę, szczególnie w sezonie letnim. Koktajl można zrobić z warzyw i owoców sezonowych, mrożonych, a także z owoców liofilizowanych, dzięki czemu o każdej porze roku zyskasz wymarzony smak pełen witamin i minerałów.
2) Wafle ryżowe — są one idealną alternatywą dla chleba! Nie tylko są niskokaloryczne, ale dostępne są na rynku w różnych wariacjach, dzięki czemu każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Wafle ryżowe posiadają ogromne pokłady magnezu i błonnika, dzięki czemu bez większego namysłu możesz sobie z nimi zrobić smaczną kanapkę.
3) Owoce i warzywa liofilizowane — dostępne są na rynku w mniejszych opakowaniach, dzięki czemu można je schrupać na raz lub idealnie nadadzą się w formie przekąski na imprezie. Przekąski liofilizowane można chrupać bez żadnych wyrzutów, ponieważ zawarte w nich są cenne składniki odżywcze.

Opinie (0)

Zobacz również

Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (10 opinii)
Ocena: 5/5 (3 opinie)