Jak szybko i skutecznie schudnąć?

Jak szybko i skutecznie schudnąć?

Wakacyjny wyjazd, urlop pod palmami, wypady na basen ze znajomymi, a nawet wesele - powodów, dla których ludzie chcą szybko schudnąć jest bardzo wiele. Nie jest to jednak wcale takie proste jak się wydaje. Najczęściej zabieramy się za diety i zdrowy tryb życia kiedy do ważnego wyjazdu czy okazji zostało miesiąc czy nawet 2-3 tygodnie. Zostaje nam więc do wyboru rygorystyczna dieta lub poddanie się na starcie, bo czasu jest zbyt mało. Jaką dietę można zastosować i czy efekty będą trwałe?

Przegląd szybkich diet

Szybkie diety są niestety niezdrowe. Aby schudnąć potrzebne jest bowiem drastyczne obcięcie kalorii, więc spożywanie ich na granicy 600-800. Dla przykładu wiele diet wskazuje na potrzebę spożywania około 1200-1500 kcal dziennie. Ucinając o połowę zdrową wartość kaloryczną musimy być przygotowani na konsekwencje. Organizm będzie dostawał mało substancji odżywczych, co może skutkować w złym samopoczuciu, gorszym wyglądzie, matowej cerze, wypadaniu włosów, kruchości paznokci, bólach głowy i innych nieprzyjemnych dolegliwościach. Podczas rygorystycznych diet warto więc sięgnąć po preparaty witaminowe, które pozwolą choć trochę zminimalizować ich ryzyko.

Jedną z diet, na których szybko i skutecznie schudniemy jest tzw.: dieta kopenhaska czy też dieta trzynastodniowa. Trwa właśnie 13 dni, podczas których można stracić dużo kilogramów. Niektórym osobom udało się dzięki niej pozbyć nawet 15 kg. Dieta składa się z trzech posiłków dziennie i jest przygotowywana ściśle według listy. Nie są możliwe od niej żadne odstępstwa. W zasadzie w ogóle nie spożywamy węglowodanów, a posiłki muszą się odbywać o stałych porach. Niedopuszczalne jest nawet żucie gumy. Inna dieta to dieta Dukana. Składa się ona z kilku faz. Zwłaszcza w pierwszej błyskawicznie tracimy zbędne kilogramy. Trwa ona 10-14 dni. Podczas diety nie jemy chleba, makaronów, żadnych warzyw i owoców. Nie pijemy również alkoholu ani soków owocowych. Co zatem można jeść? Głównie chude mięso, ryby, chude białe sery, jogurty, białko jaj. Na obydwu dietach pijemy również duże ilości wody. Popularna jest także dieta kapuściana, która polega na sporządzeniu specjalnej zupy z kapusty i jej jedzeniu każdego dnia na posiłki. Stopniowo w kolejne dni wprowadzane są inne produkty żywnościowe.

Efekty drastycznych diet

Zazwyczaj efekty opisanych diet są zadowalające, przynajmniej na początku. Jednak należy się pogodzić z tym, że nie ma czegoś takiego jak szybkie i skuteczne chudnięcie. Jeśli schudniemy bardzo szybko, to pojawi się efekt jojo. Organizm dostając bardzo mało energii przygotowuje się na ciężkie czasy i ogranicza wydatki energetyczne. Zamiast tłuszczu wydala duże ilości wody. Natomiast po zakończeniu diety szybko przybiera na wadze. Jeśli więc planujemy odchudzić się na lato, trzeba zacząć dużo wcześniej. Najzdrowiej jest tracić około 1,5 kg na miesiąc.

Opinie (2)
Lucyna

24.09.2020

Przydadzą mi się informacje z tego artykułu.

Adres IP: ***.**.***.223

Daga

24.09.2020

Polecam klinikę Rehavitae, która świadczy skuteczną pomoc dietetyczną.

Adres IP: ***.**.***.223

Zobacz również

Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)