Jak leczyć otyłość chirurgicznie?

Jak leczyć otyłość chirurgicznie?

Otyłość objawia się nie tylko nadmiernym odkładaniem tłuszczu w tkance podskórnej, ale również na narządach wewnętrznych. Z tego względu, wiele osób chorych na otyłość cierpi również na cukrzycę typu II, nadciśnienie tętnicze i wiele innych schorzeń. Podstawowym kryterium do stwierdzenia otyłości jest wskaźnik BMI przekraczający wartość 30. Wskaźnik powyżej 40 wskazuje na fakt, że osoba taka jest chora na otyłość olbrzymią. W jaki sposób można sobie poradzić z tą chorobą?

W jaki sposób można leczyć otyłość?
Dla osób, których otyłość nie jest jeszcze nasilona w dużym stopniu, zaleca się stosowanie odpowiedniej diety i aktywność fizyczną. Warto skorzystać z pomocy fachowego dietetyka, który rozpisze jadłospis dostosowany do potrzeb, założeń i aktualnego stanu zdrowia pacjenta. Osobom, które podejmą wysiłek leczenia otyłości zaleca się również terapię behawioralną, dzięki której pacjent będzie trwale zmienić swoje zachowania żywieniowe. W wielu przypadkach konieczne może być leczenie farmakologiczne. U osób z otyłością zaawansowaną, a zwłaszcza u chorych na otyłość olbrzymią najbardziej satysfakcjonujące wyniki osiąga się poprzez leczenie operacyjne.

Jakie operacje wykonuje się w kierunku leczenia otyłości?
Operacje bariatryczne, bo tak nazywa się metody chirurgiczne stosowane w leczeniu otyłości wykonywane są w sytuacji, gdy inne metody leczenia zawiodą i nie przyniosą pozytywnych skutków. Podkarpackie Centrum Leczenia Otyłości działające, które jest jedyną placówką na Podkarpaciu wykonującą takie zabiegi, stosuje w tym celu dwie metody: restrykcyjną i wyłączającą. Pierwsza z nich powoduje ograniczenie przyjmowania ilości pokarmów, natomiast druga zmniejsza możliwość ich wchłaniania. W wyniku operacji nie tylko zmniejsza się objętość żołądka, ale również maleje uczucie głodu spowodowane mniejszym wydzieleniem poszczególnych hormonów.

Zobacz również: dietetyka Ostrowiec

Opinie (2)
Darek

24.09.2020

Najlepiej od razu skorzystać z pomocy dietetyka, który rozpisze nam całą dietę. Ja korzystałem z placówki Rehavitae i polecam.

Adres IP: ***.**.***.223

Karolina

24.09.2020

Polecam klinikę Rehavitae. Tam zajmują się tego typu problemami bardzo dobrze.

Adres IP: ***.**.***.223

Zobacz również

Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (14 opinii)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)