Fibryna bogatopłytkowa i-PRF

Fibryna bogatopłytkowa i-PRF

Obecnie medycyna estetyczna coraz częściej korzysta z metod regeneracyjnych wykorzystujących naturalne zdolności naprawcze organizmu. Wśród nich dużą popularnością cieszy się fibryna bogatopłytkowa i-PRF, która została okrzyknięta prawdziwą rewolucją w medycynie. Jej sposób działanie jest podobne do osocza bogatoopłytkowego PRP. W odróżnieniu od niego, fibryna posiada płytki krwi o większej koncentracji. Stymulują one komórki skóry do regeneracji, dzięki czemu rezultat zabiegu jest długofalowy. Jakich efektów można spodziewać się po zabiegu z jej udziałem?

Jak pozyskuje się fibrynę?
Fibrynę bogatopłytkową pozyskuje się bezpośrednio z krwi pacjenta przed zabiegiem. Proces odbywa się w sposób podobny co pozyskanie osocza bogatopłytkowego. W pierwszej kolejności trzeba pobrać niewielką ilość krwi. Lekarz wykorzystuje do tego celu specjalny zestaw do fibryny bogatopłytkowej, w skład którego wchodzą m.in. próbówki, igły do pobrania substancji, strzykawki i wkłucia motylkowe. Następnie krew odwirowuje się w wirówce, aby poszczególne składniki mogły oddzielić się od siebie.

Jak działa fibryna?
Sposób działania fibryny jest bardzo podobny do osocza bogatopołytkowego PRP. Różnica opiera się jednak na tym, w jaki sposób czynniki wzrostu są wydzielane. Następuje to powoli, dlatego efekt jest skuteczniejszy niż w przypadku mezoterapii osoczem, gdzie czynniki wzrostu uwolnione zostają w sposób nagły. Dzięki temu komórki mogą być trwale stymulowane, bez konieczności częstego ich pobudzania. Rezultat utrzymuje się do dwóch lat.

W jakich przypadkach wykorzystuje się fibrynę?
Fibryna bogatopłytkowa stosowana jest przede wszystkim w zabiegach na redukcję zmarszczek, ponieważ doskonale wygładza. Świetnie radzi sobie również z poprawą gęstości skóry i podniesieniem jej sprężystości, ponieważ wywołuje remodeling włókien kolagenu. Procesy regeneracyjne skóry zachodzą w znacznie szybszym tempie, dlatego fibrynę można zastosować również w celu przyśpieszenia procesów gojenia, na przykład po laseroterapii. Fibrynę bogatopłytkową wykorzystuje się nie tylko w zabiegach medycyny estetycznej, ale również w takich dziedzinach jak stomatologia czy ortopedia.

Opinie (3)
Dorotka

24.09.2020

Też wykonywałam zabieg w Piasecznie. Super, polecam.

Adres IP: ***.**.***.223

Joanna

24.09.2020

Dr Parda bardzo dobrze podała mojej skórze fibrynę bogatopłytkową. Polecam ten efekt.

Adres IP: ***.**.***.223

Gabi

25.10.2019

Jestem bardzo zadowolona z efektów zabiegu. Zmarszczki zostały wygładzone,skóra na twarzy wygląda o wiele młodziej.

Adres IP: **.***.**.111

Zobacz również

Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (10 opinii)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)